Koníci na tyči
Koníky na tyči vyrábím již od roku 2012 v Onšovicích na Šumavě.
Koníci jsou využíváni především jako dětská hračka pro tzv. hobby horsing - sport, jehož domovem je Finsko, si nachází stále větší oblibu i v Čechách.
-
Číslo certifikátu
ŠUMAVA originální produkt®
4148 -
VÝROBCE
Klára Novotná
-
Obec
Čkyně
-
Region
Šumava
-
Číslo certifikátu
ŠUMAVA originální produkt®
4148 -
VÝROBCE
Klára Novotná
-
Obec
Čkyně
-
Region
Šumava
Koníci na tyči jsou první značkou, která se v České republice začala zabývat výrobou tzn. Hobby horse. Koníci (hobíci) jsou stále vyráběni ručně a s největší péčí. Díky své originalitě si získali pozornost u nás i ve světě.
Klára Novotná je hlavním výrobcem a tváří firmy Koníci na tyči. Své rozmanité zkušenosti a dovednosti ve výtvarných a řemeslných oborech promítá i do tvorby koníků. Koníci jsou díky tomu nejen krásným výtvarným, ale také řemeslným dílem.
Pro děti jsou koníci na tyči, tzn. Hobby horse, nejen hračkou. Napodobují s nimi reálný koňský svět. Osvojují si tak od ranného dětství vše, s čím se mohou potkat při péči o koně. Hobby horsing jako sport může být i náročnou disciplínou. Děti při něm skáčou přes překážky a získávají základní dovednosti v gymnastice.
Letáček Koníci na tyči
Klára Novotná
Onšovice 61
38481 Čkyně
Kontaktní osoba: Klára Novotná
Tel.: +420 725 377 207
E-mail: konicinatyci@seznam.cz
Web: https://www.konicinatyci.cz/